Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Magnézium: Az ADHD természetes ellenszere

Magnézium: Az ADHD természetes ellenszere
A szervezetünkben több mint 300 különböző reakcióhoz szükséges a magnézium, mivel testünk csak ennek segítségével tud normálisan működni. Talán te sem gondoltál arra, hogy a magnézium egy hatékony nootropikum, agyserkentő, de az MIT tudósai felfedeztek egy összefüggést az agy magnéziumszintje és a kognitív funkcióink között.

A magnéziumot talán senkinek sem kell bemutatni, hiszen nap mint nap találkozunk vele valamilyen formában, látjuk termékek cimkéjén, reklámokban, de a bolygónk 13%-a is magnéziumból áll, hiszen ez egy alkáliföldfém is. De térjünk rá testünk egyik kiemelten fontos alkotóelemére, ami hasonlóan a kalciumhoz és a rostokhoz, minden sejtünkben megtalálható.

 

A szervezetünkben több mint 300 különböző reakcióhoz szükséges a magnézium, mivel testünk csak ennek segítségével tud normálisan működni. Talán te sem gondoltál arra, hogy a magnézium egy hatékony nootropikum, agyserkentő, de az MIT tudósai felfedeztek egy összefüggést az agy magnéziumszintje és a kognitív funkcióink között. Ha a magnéziumszintet megemeljük, javul a rövid- és hosszútávú memóriánk, könnyebben tanulunk és az agyunk szinaptikus plaszticitását is elősegíti.

 

A magnézium elég fontos szerepet játszik a különböző biológiai összetevőink manipuláslásában, mint a DNS, RNS és az ATP. Több száz enzimnek lételeme a magnézium ion.

 

 

 

A Magnézium hatásai

A táplálkozásaink során elfogyasztott magnézium olyan folyamatokban vesz részt, mint az energiatermelés, oxigénfelvétel, a központi idegreszer működtetésének elősegítése, az elektrolitok egyensúlyban tartása, az izmok aktivításának könnyedebbé tétele és még besegít kicsit a szív működtetésébe is. Tehát kimondható, hogy igen sokrétű munkát végez.

 

Kezdjük azzal, hogy milyen előnyökkel jár az, hogy a magnézium ennyire aktív tagja a szervezetünknek:

 

Mivel a szív működését is javítja, így segíthet elkerülni a szívinfarktusokat és megelőzhető vele a szívritmuszavar is. A magas vérnyomást is egészen jól lehet vele kezelni, hiszen visszanyomja normális értékekre az irreálisan magas számokat. Mivel az agy köré is utazik némi magnézium, így természetesen a koncentrációban nagy segítség, ha elkezdjük szedését.

 

Nem véletlenül ajánlják és kezelik az ADHD-ben szenvedőket ezzel. Ez mellett a krónikus fáradtság – most már viszonylag gyakori probléma – tüneteit is segíthet megelőzni egy rendszeres dózis.

 

 

 

A sportolók és atléták nagyon szívesen használják a magnéziumot, hogy triplázzák az energiatartalékaikat és acélozzák a kitartásukat. És persze azt meg sem kell említeni, hogy mivel a testünkben található magnézium nagy része a csontjainkban található, így azokat csak tovább erősíti a szedése. Rendszeres fogyasztása megelőzi a csontritkulást, de ettől függetlenül nem csak a középkorúaknak ajánljuk, mivel sosem rossz egy kis extra védelem.

 

Mivel a magnézium kedveőzen hat a légutakra, pontosabban kicsit tágítja őket, hogy a légáramlás sokkal egyszerűbb legyen, így az asztmásoknak is könnyebb a levegővétel, a sportolóknak pedig ez pluszban segítí a jobb állóképesség elérését.

 

Orvosilag kimutatott, hogy az alacsony magnéziumszint akár depresszióhoz is vezethet. Ez persze egybefügghet azzal, hogy általában azok szenvednek magnéziumdeficitben, akik erősen alkoholfüggők.

 

 

 

A magnézium mellékhatásai

Mivel a magnézium egy teljesen természetes nootropikumnak számít, ami a szervezetünkben is megtalálható, így konkrét mellékhatásai nincsenek. Ettől függetlenül szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a rendszeres, agyserkentőként való szedése esetén mindig ügyeljen a megfelelő beviteli mennyiségre.

 

Ez férfiaknál napi 400-420 milligramm, hölgyeknél 310-360 milligrammot jelent, amit reggel ajánlott bevenni.

 

Esetleges melléhatások csak akkor fordulhatnak elő, ha túl nagy dózisokban juttat a szervezetébe magnéziumot. Ekkor jelentkezhet enyhe szívritmuszavar és alacsony vérnyomás.

 

Kiemelnénk, hogy aki szívrutmuszavarban vagy vese elégtelenségben szenved kerülje el a magnézium használatát!