Barion Pixel

Az unalom briliáns ötletekkel ajándékozhat meg

Az unalom briliáns ötletekkel ajándékozhat meg


Van úgy, hogy leülsz ötletelni, de nem haladsz sehova? Hiába voltak világmegváltó terveid előtte, nincs mit tenni, frusztráltan és elkeseredetten állsz fel, és belefogsz valami más teendőbe.

Mindannyiunknak vannak olyan rossz napjai, amikor hiába elmélkedünk, nem tör semmilyen értékes gondolat a felszínre.

Nemhogy jó ötlet, semmi sincs a háttérben?

Neked mikor támadt utoljára jó ötleted?

A helyzet az, hogy akkor érkeznek az elménkbe az értékes, sziporkázó gondolatok, amikor „unatkozunk”, és nem akkor, amikor szépen rákészülve leülünk az íróasztal elé, és erősen koncentrálunk.

Ha hiszed, ha nem, nem csak az unalmas emberek unatkoznak.

Meglepő, de az ideggyógyászok és pszichológusok szerint az agyunk akkor a legelfoglaltabb, amikor úgymond unatkozunk – például ruhateregetés közben, vagy a munkába utazáskor. Lenyűgöző, igaz?

Dr. Sandi Mann szerint ábrándozás alatt elménk elkalandozik, és tudat alatt elkezd gondolkodni.

Bár sokszor gondolunk arra, hogy de jó volna, ha nem lennének unalmas periódusai az életünknek, valójában nagyon is szükségünk van rájuk

Az unalom alapállapota alatt visszatekintünk az életünkre: feljegyezzük a nagy pillanatokat, felidézzük a céljainkat, és terveket szövögetünk a megvalósításukra.


Fenyeget bennünket a multitasking réme 

Dr. Daniel Levitin ideggyógyász szerint a multitasking, azaz az egyik dologról a másik dologra való ugrálás valójában nagyon megterhelő: az agy tápanyagot használ fel hozzá, és kimeríti az idegi erőforrásainkat. 

A multitasking tehát roppant megterhelő feladat az agy számára, és a korlátozott mennyiségben rendelkezésünkre álló glükóz is rohamosan fogy.

Pedig a multitasking mindennapi feladat: naponta viszonylag sokszor nézzük meg az e-mailjeinket, válaszolunk rájuk, Google dokumentumokat töltünk fel, SMS-t írunk, képet töltünk fel a Pinterestre, stb. Mindezt többnyire persze a mobil és a laptop közötti váltogatással. Dr. Gloria Mark informatika-professzor szerint naponta közel 600 alkalommal váltunk feladatot a munkahelyünkön.

Ez brutális szám.

Mi történik, ha stresszes, vagy kimerült vagy?

Nos, akkor sokkal gyorsabban váltogatod a feladatokat. Ez egy ördögi kör, amiből nehéz szabadulni.

A technológia feletted is átvette az uralmat?

Szakítsd meg az ördögi kört, és indítsd be a kreativitásodat!

Különösen veszélyeztetett vagy, ha függsz a mobilodtól. Nem akarunk rá kígyót-békát kiáltani, de tény, hogy a mobil egyszerre lehet hasznos, és veszélyes.

Attól függ, megfelelően használod-e.

Mi a gond a mobillal?

    • ha nem figyelsz oda, akkor akár egy órát is eltölthetsz a neten, minden különösebb cél nélkül

    • mobilozás közben valójában semmi fontosat nem csinálsz, pedig kitölthetnéd az időt sokkal kreatívabb dolgokkal is. Akár csak azzal, hogy magaddal foglalkozol.


 

„Unalmas és briliáns" projekt

„Vajon az elvesztegetett idő visszaszerzése segít beindítani a kreativitást?” - Manoush Zomorodi mintegy 20.000 ember részvételével erre kereste a választ az „unalmas és briliáns" projekt keretében.

A projekt résztvevői egy applikációt töltöttek fel a telefonjukra, mely mérte, hogy mennyi időt használják naponta.

Ne vesztegesd a telefonodra feleslegesen az időt!

A kutatásban részt vevőkhöz hasonlóan a következőképpen szabályozhatod a mobillal való intenzív kapcsolatodat:

    • kezdd el figyelni a saját viselkedésedet

    • tedd el a telefont a kezed ügyéből, és figyeld meg, mennyire hiányzik (ha az a típus vagy, aki mindenhová magával hurcolja, különösen nehéz lesz megállnod, hogy folyton felvedd)

    • próbáld meg kitölteni a mobilozás perceit valami mással, például egy gyors edzéssel

    • töröld le azokat az alkalmazásokat (Ezek jellemzően a közösségi oldalak, a Facebook, az Instagram, a Twitter, a Tumblr, és a Snapchat), amelyek a legtöbb idődet rabolják el a nap folyamán, és figyeld, hogy milyen hatással van ez rád.  Könnyen meglehet, hogy függőségi tüneteid lesznek.

A mobilgyártók persze tény és való erre, azaz a figyelmed megszerzésére tervezték a mobilt. A felhasználók sok pénzt érnek az egyes oldalaknak. A hirdetések is annyi pénzt érnek nekik, ahányan rájuk kattintanak.

A kutatás résztvevőinek napi telefonhasználata kezdetben átlagosan ugyan csak hat perccel csökkent, de legalább úgy kezdték érezni, hogy a telefon egyre inkább visszaavanzsálódik eszközzé.

Nem kertelünk: ha te is folyton nyomogod a mobilodat, azaz gyakorlatilag sosem unatkozol, veszíteni fogsz a kreativitásodból.

Ám, ha leteszed a telefonodat, akkor több időd lesz gondolkodni. Jobban fogsz aludni, és boldogabbnak érzed majd magad. Sokkal több célt tűzöl majd ki, mint eddig bármikor.

A semmittevés előhozza a legkreatívabb éned.

Jól jönne még még egy kis segítség? Figyelmedbe ajánljuk a kreativitást elősegítő gyógynövények csoportját!

Close menu
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
97.85%
a vásárlók közül ajánlaná ismerősének ezt a boltot.
Elégedettség a bolttal:
Szállítási idő:
A bolt áttekinthetősége:
Ügyfélszolgálat/kommunikáció:
A(z) Vital-max.eu részt vesz az Árukereső Megbízható Bolt Programjában.