Barion Pixel

Mikor szükséges a túlsúlycsökkentő műtét?

Mikor szükséges a túlsúlycsökkentő műtét?
Magyarországon az elhízás és a kóros elhízás népbetegségnek számít. Amikor már súlyos méreteket ölt a betegség, sajnos a hagyományos diéták és a sport már nem lesz elég az egészséges testsúly visszaállításához. Mikortól beszélhetünk kóros elhízásról? És mit tehetünk, ha a sporttal nem érünk el eredményt?

Honnan tudhatjuk, hogy súlyosan elhízottak vagyunk?

Bár a túlsúly vagy a mérsékelt hízás odafigyeléssel, megfelelő étkezéssel és mozgással javítható állapot, sajnos az extrém mértékű elhízáshoz már egyéb orvosi beavatkozás is szükséges – mondta Dr. Lóderer Zoltán plasztikai sebész, a Lóderer Plasztikai Sebészet vezetője. - Ebben az esetben már szóba jön a túlsúlycsökkentő műtét lehetősége is. Ez szerencsére ma már a modern technológiának köszönhetően sokkal kisebb megterhelést jelent a betegeknek.

A BMI testtömegindex alapján súlyosan elhízottnak tekinthető az, akinek az indexe nagyobb, mint 40. Egy példával szemléltetve: a 170 centiméteres magassághoz tartozó 115 kilogramm feletti súly már mindenképpen kóros. A súlyos elhízás számos negatív egészségügyi következménnyel járhat:

  • szív- és érrendszeri problémák
  • magasvérnyomás
  • cukorbetegség
  • érszűkület
  • veseelégtelenség
  • ízületi problémák
  • asztma és egyéb tüdőt érintő problémák
  • depresszió

Milyen túlsúlycsökkentő műtétek léteznek?

A Lóderer Plasztikai Sebészeten az alábbi műtétekre van lehetősége a pácienseknek:

  • gyomor sleeve, vagy más néven gyomorszűkítő műtét: bizonyos esetekben csak ez a műtét jöhet szóba. A műtét során a gyomorból egy csövet hoznak létre, ami által csökken a gyomor űrtartalma, így a beteg kevesebb ételt tud majd fogyasztani.
  • gyomor bypass: ez a fajta műtét egy komplex beavatkozás, amellyel az elhízásból fakadó súlyos következmények is megelőzhető, csökkenthetők. Lényege, hogy a bevitt táplálék emésztését rontják le fogyást előidézve, amellett, hogy a műtét által a táplálék bevitelének mértéke is csökken.
  • gyomorgyűrű: a beavatkozás segít csökkenteni a gyomor befogadóképességét, így a beteg nem tud majd többet fogyasztani, mint amennyire valóban szüksége van.
  • gyomorballon: endoszkópos úton ballont tesznek a gyomorba, amit levegővel vagy gázzal töltenek meg. Mivel kitölti a gyomor egy részét, itt is az az alapelv érvényesül, hogy a páciens kevesebbet fog fogyasztani.
  • Az említetteken kívül léteznek egyéb túlsúlycsökkentő műtéti eljárások is, amelyek alapvetően az említett műtétekből származnak, azok módosításával, változtatásával jöttek létre, így pl. mini bypass vagy SADI-S műtét. 

Mindenkinél teljesen egyedi megoldásokra van szükség, így rendkívül fontos a szakorvosi konzultáció a döntés előtt.

Mennyi ideig kell a kórházban maradni a műtét után?

Egy komolyabb műtétre való felkészülésnél fontos információ, hogy hány napi tartózkodásra kell készülni. Mivel ezeket a műtéteket már laparoszkópos úton végzik, leggyakrabban két nap után a páciens már az otthonában pihenhet. A kontroll vizsgálatok után pedig pár nap múlva a mindennapi életbe, munkába is fokozatosan visszatérhet.

Ha te is súlyos elhízással küzdesz, ne várj tovább, tégy az egészségedért mielőbb!

Close menu
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
97.85%
a vásárlók közül ajánlaná ismerősének ezt a boltot.
Elégedettség a bolttal:
Szállítási idő:
A bolt áttekinthetősége:
Ügyfélszolgálat/kommunikáció:
A(z) Vital-max.eu részt vesz az Árukereső Megbízható Bolt Programjában.